TOP 7 YouTube kanálů k češtině pro cizince

Učíte se česky a díváte se rádi na videa? Dnes mám pro vás tipy na mých sedm oblíbených YouTube kanálů. Čtyři z nich připravují Češi, učitelé, kteří učí češtinu pro cizince. Další tři jsou od cizinců, kteří se učí česky stejně jako vy.

Doufám, že se vám budou líbit 🙂

Čeština pro cizince

Czech with a Praguer

https://www.youtube.com/channel/UCuJKVUquKAyMQa4JQpqSwmQ

Czech with a Praguer je projekt Víta Benešovského, učitele češtiny. Kromě YouTube ho můžete najít i na Instagramu nebo Facebooku. Najdete tu krátká videa na různá témata. Vít vysvětluje gramatiku, slovíčka, popisuje české tradice, mluví o české historii a dalších reáliích, porovnává češtinu s polštinou a dalšími jazyky. Některá videa jsou jen česky, jiná jsou částečně v ruštině nebo angličtině. Pokud jste středně pokročilí nebo pokročilí studenti češtiny, určitě doporučuji Víte sledovat 🙂

Eliška SlowCZECH

https://www.youtube.com/channel/UC0aGEM6GiLZ8lTdMmVp6QGA

Eliška připravuje hlavně skvělé podcasty pro začátečníky, středně pokročilé i hodně pokročilé studenty. Kromě toho začala dělat i videa na YouTube. Moc se mi líbí seriál videí, kde Eliška vysvětluje logiku češtiny, jak spolu česká slova souvisejí. To určitě pomůže každému, kdo se učí česky. Kromě toho tu najdete videootázky a řadu dalších videí. Většina epizod má české titulky, některá i anglické, občas se objeví i titulky v jiných jazycích. Eliščina videa mohou bez problémů sledovat i začátečníci nebo mírně pokročilí studenti češtiny.

Czech for Gary

https://www.youtube.com/channel/UC73R4VCUq_SpjBdx2Rj5h9A/featured

Na Czech for Gary najdete hodně videí o české výslovnosti a gramatice. Videa jsou většinou v angličtině a jsou dobrá hlavně pro studenty začátečníky, ale určitě tam najdou užitečné informace i pokročilí studenti.

Learn czech with czech class 101

https://www.youtube.com/user/CzechClass101/videos

Nejvíc videí je na kanálu Learn Czech with Czech Class 101. Jsou to hlavně videa s českými frázemi a slovíčky. Videa mají anglické titulky. Ve většině videí opakujete česká slova a věty po rodilých mluvčích. Někdy sledujete konverzaci. Videa jsou ideální, když se chcete učit česky a u toho dělat i něco jiného. Můžete je dobře poslouchat a opakovat slova nebo věty, když řídíte auto, uklízíte nebo jdete na procházku.

Cizinci o češtině

Tady Gavin

https://www.youtube.com/channel/UCR1g1XlKP3ytV-VvirbERMQ

Gavin, sympatický Američan z Colorada, se učí česky asi čtyři roky. Většinu času se učí česky doma v Americe, v České republice strávil jen pár dní. Přesto mluví česky velmi dobře. V jeho videích můžete sledovat, jak se česky učí, co mu pomáhá, jaká slova se mu líbí nebo naopak nelíbí, jak poznává českou kulturu. Videa jsou milá, veselá, prostě skvělá 🙂

Dream Prague

https://www.youtube.com/channel/UCeV4rGWFAevPTQw4jN2hLNA

Další Američan! Totiž Američanka Jen, která se učí česky a navíc žije v Praze. Jak se jí v Praze líbí? Jak se jí líbí Češi? Jak se učí česky? Co si myslí o českých tradicích? Česká republika, Češi a čeština z americké perspektivy s americkým nadhledem. Vtipné a někdy až moc pravdivé 🙂

Learn Czech with Rich

https://www.youtube.com/user/CZbehindthemountain

Rich ve svých videích vysvětluje českou gramatiku, slovíčka i fonetiku, občas přidá něco ze života. Videa jsou plná rad, jak se učit češtinu, rad od cizince pro cizince. K lekcím o správné výslovnosti si Rich pozval Češku, aby byla výslovnost opravdu dobrá. Videa jsou většinou anglicky.

Další tipy na YouTube kanály najdete v e-booku Jak se učit (nejen) češtinu na sociálních sítích, který si můžete zdarma stáhnout tady. Kromě tipů na YouTube tam najdete také seznam pro Facebook nebo Instagram 🙂

Další weby a mobilní aplikace, které vám s češtinou určitě hodně pomůžou, najdete v e-booku 37 on-line zdrojů pro výuku češtiny jako cizího jazyka + 9 mobilních aplikací pro češtinu jako cizí jazyk.

Jsem nadšená lektorka češtiny pro cizince a autorka projektu Czech Time, ve kterém pomáhám středně a více pokročilým studentům češtiny pro cizince s češtinou. Vytvářím pro studenty on-line kurzy a další materiály, díky kterým si hravou formou zafixují, co potřebují. Současně pomáhám lektorům, aby jejich hodiny byly záživnější a plné různorodých aktivit. Můj příběh si můžete přečíst tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.