Uč se česky

 

                 s podcasty

 

Czech Time!

 

Chybí vám slova?

Mluvíte už česky docela dobře, ale pořád vám chybí slova, když chcete říct něco složitějšího? Nechcete pořád opakovat základní slovíčka a jednoduché struktury? Už si v češtině nechcete připadat jako malé dítě?

Chcete lépe rozumět česky?

Když Češi mluví jasně a pomalu, rozumíte dobře. Ale kdy a kde mluví Češi jasně a pomalu? 🫣

Pojďte to zkusit s podcasty Czech Time!

Podcasty jsou skvělý způsob, jak můžete zlepšit svou češtinu. Jsou jich stovky a můžete je poslouchat kdekoli. Problém je, že většina lidí podcasty JEN poslouchá. I to je samozřejmě skvělý způsob, který vám pomůže lépe rozumět.

Je ale poměrně málo lidí, kteří se jen poslechem dokážou naučit nová slova nebo gramatiku. Ne vždycky taky dokážeme pochopit slova jen z kontextu, když nevíme, jak přesně vypadají.

 

Využijte podcasty na maximum!

Podcasty můžete využít pro všechny jazykové schopnosti - můžete se s nimi učit nejen lépe rozumět, ale můžete se taky naučit spoustu nových slov, trénovat gramatiku, výslovnost, psaní nebo mluvení. Stačí jen vědět, jak na to. 

 

Nemáte čas?

Nechte se vést krok za krokem...

Možná ale nemáte čas řešit a vymýšlet, jak přesně se s podcasty učit. Možná nemáte energii a chuť vypisovat nová slova. Možná už vás nebaví učit se stále stejně. 

Dovolte mi, abych vás provedla svými podcasty krok za krokem.

Ke každé podcastové epizodě vytvářím asi desítku cvičení, ve kterých se studenty trénujeme češtinu tak, aby si z každé podcastové epizody odnesli maximum.

Zaměřujeme se hlavně na nová slova, porozumění, gramatiku a diakritiku. Ale najdete u nás i další cvičení, která vám pomůžou lépe mluvit a psát.

Všechna cvičení jsou on-line a dostanete k nim také řešení, takže je můžete dělat kdykoli a kdekoli potřebujete. Sami si je taky můžete zkontrolovat.

 

Začněte se učit jinak a poznejte

českou kulturu do hloubky!

Proč se učit česky se mnou?

Jmenuji se Lenka Suchomelová a češtinu pro cizince učím více než patnáct let.

Vím, že studenti mají často problém s tím, že znají málo slov. To je pak limituje, když potřbeují říct nějakou složitější myšlenku, nebo popsat nějaký problém víc do hloubky.

Často se pak cítí jako malé děti, pořád zjednodušují to, co chtějí říct a rozčiluje je to, že nedokáží adekvátně vyjádřit své myšlenky.

Systematická práce s podcasty je podle mě skvělý způsob, jak si výrazně rozšířit slovní zásobu nejen pasivně, ale také aktivně.

Proto vytvářím pro studenty série cvičení, která jim pomůžou každé podcastové epizodě opravdu porozumět, naučit se nová slova, zopakovat gramatiku, diakritiku a spoustu dalších věcí.

 

Jak se můžete učit s podcasty?

O čem to bude?

V každém jazyce jsou věci, které bez znalosti kultury nemůžeme pochopit. Proto je pro mě důležité, aby moji studenti českou kulturu co nejvíc poznali. 

Podcast má v tuto chvíli 4 série na různá kulturní témata. Můžete si vybrat jedno, dvě nebo třeba všechny. 🙂

  • Co Češi dali světu: Povídání o českých objevech a vynálezech, které se rozšířily do celého světa.
  • Kudy Českem za UNESCEM? - Hmotné památky: Povídání o všech hmotných památkách UNESCO v ČR (hrady, zámky a další místa)
  • Kudy Českem za UNESCEM? - Nehmotné památky: Povídání o českých tradicích, které jsou podle organizace UNESCO jedinečné.
  • Příběhy českých značek: Povídání o známých českých značkách, výrobcích a firmách 

Máte otázku? Chcete se na něco zeptat?

Pište na: mateotazku@czech-time.cz