Pinterest

         Czech Time V. I. P. klub

Chcete lépe mluvit a psát česky?

 • Chcete lépe psát česky, ale nevíte, jak to udělat?
 • Chcete lépe mluvit česky, ale nemáte s kým?
 • Potřebujete se zlepšit v češtině, ale nemáte čas chodit na kurzy?
 • Připravujete se na zkoušku, ale nechcete platit individuální lekce?

Přidejte se do naší facebookové skupiny Czech Time V. I. P. klub!

Proč chcete být v Czech Time V. I. P. klubu?

Protože víte, že když chcete dobře psát a mluvit česky, musíte hodně psát a mluvit česky. A v klubu vám s tím pomůžu. :-)

Protože stačí, když češtině dáte 10 až 20 minut Vašeho času denně a za pár týdnů uvidíte, že je Vaše čeština lepší!

Protože se můžete učit česky s dalšími cizinci, kteří jsou na tom stejně jako Vy. Nemusíte se bát, že uděláte chybu, všichni je děláme. Díky našim chybám se můžeme učit! :-)

Jmenuji se Lenka Suchomelová a češtinu pro cizince učím více než deset let. Vím, že studenti mají často problém se psaním a mluvením v češtině. Většinou jen proto, že nemají s kým to trénovat nebo nevědí jak.

Proto vznikl Czech Time V. I. P. klub. Nemusíte nikam chodit a můžete mluvit a psát česky každý den tak moc, jak budete chtít. 

V Czech Time V. I. P. klubu chci být Vaší průvodkyní, kamarádkou i lektorkou :-) 

 

Jak to celé funguje?

 • Každý týden nebo dva týdny máme jedno téma.
 • Ke každému tématu přidávám otázky, obrázky, kvízy, vtipy, písničky, citáty, videa...
 • Vy odpovídáte na otázky, diskutujete, komentujete (píšete komentáře nebo nahráváte videa, jak chcete), samozřejmě můžete taky přidávat posty nebo otázky k tématu.
 • Já opravuju Vaše chyby a diskutuju s Vámi.
 • Jednou týdně se setkáváme na ZOOMu a konverzujeme 60 minut virtuálně, ale naživo.
 • Všechno děláme spolu. Děláme to, co potřebujete. Já Vám chci pomoct v tom, co je pro Vás důležité teď. Např. Když vidím, že máte často problém s minulým časem, budeme více procvičovat minulý čas. Řeknu Vám, kde najdete dobrou teorii, kde najdete dobrá cvičení. Vysvětlím Vám, čemu nebudete rozumět. Ve skupině budeme více psát a mluvit v minulém čase.
 • Když nemáte čas, můžete napsat jednu větu. Když máte času víc, můžete napsat 10 vět, je to jen na Vás. Když opravdu každý den napíšete jednu hezkou českou větu a budete pracovat se svými chybami, uvidíte, že za měsíc bude Vaše čeština o hodně lepší! :-)
Chech Time je skvělý nápad, který jsem objevila na facebooku. Hned mě zaujal koncept, takže jsem do toho šla a takovou formu učit se cizí jazyk bych vřele doporučila všem-nejste zavázán být někam v určitým času, nemusíte být předem připraven, je to jednoduché, zabírá vám tolik času, kolík jste ochoten tomu věnovat a zároveň je skvělá příležitost zdokonalit a rozšířit své jazykové znalosti, naučit se přesně to co byste chtěl a co vás konkretně zajímá a poskytuje možnost seznámit se s zajímavými lidmi.
Aleksandra Nentcheva

Je Czech Time V. I. P. klub pro Vás?

 • Umíte už trochu česky (máte asi level B1, B2, C1)?
 • Máte málo času, ale chcete mluvit a psát česky?
 • Nemůžete/nechcete chodit na kurzy nebo na individuální lekce?
 • Chcete se učit přirozeně bez učebnic?
 • Chcete si udržet svou úroveň (level) češtiny?
 • Nemáte možnost s někým mluvit nebo si psát česky?
 • Jste rádi, když se můžete učit kdy chcete, kde chcetejak moc chcete?
 • Jste ve stresu, když mluvíte před lidmi, ale potřebujete mluvit česky?
 • Chcete mluvit a psát česky, bavit se, pracovat na své češtině a současně být v klidu doma u kávy?
Proč Lenčin konverzační klub má název Czech Time V.I.P. klub? Za prvé tady se cítíte na začátku jako oblíbený host a pak jako doma, protože Lenka poskytuje možnost psát do skupiny kdykoli a kdekoli, vždycky docela rychle reaguje na Váš komentář (když jste sova, oceníte to 🙂, dává zpětnou vazbu, klade zajímavé otázky. Za druhé Lenka se vždycky ptá, co byste chtěli dělat navíc. Třeba poslední dobou máme konverzace přes Zoom, což pomáhá nejen se zlepšovat v mluvené češtině, a i seznamovat se lépe s členy klubu, kteří obvykle pochází z různých zemí. Také píšeme diktáty, přidáváme slova k známým českým písničkám, probíráme přísloví a tak dále. Člověk si vždycky najde chvíli na nějakou konverzaci v klubu, a když ta konverzace je zajímavá (jako obvykle u nás bývá), tak stráví v klubu více času a přitom s radostí a užitkem 🙂. Doporučuju Klub všem, kdo se chce pořád zlepšovat v češtině.
Olga Dolga

Kolik to bude stát?

Členství ve facebookové skupině Czech Time V. I. P. klub stojí 650 Kč na jeden měsíc.

Za cenu jedné individuální lekce získáte 4 hodiny konverzace, celý měsíc podpory, lektorování a motivace ke studiu každý den!

 

Přidala jsem se do této skupiny, protože bydlím dáleko a téměř nikdy potkám lidi mluvící česky, ani jsem už neměla žádného učitele. Zatím splnila skupina moje očekávání výborně 😊, dlouho jsem se učila sama, teď je prostě nádherné mít učitelku, která mě odpovídá a neunavně opraví moje chyby! Jsem opravdu spokojená 😀. Mám ještě mnoho, mnoho otázek o češtině, o gramatice, o slovech atd., abych Tě nebombardovala otázkami 😆. Komu můžu skupinu doporučovat? Není to asi pro začátečníky, ale je to určitě vhodná pro samouky jako já a taky pro studenty, kteří nemají moc času 😍.
Maarika Vaara

 

 

Máte otázku?

Chcete se na něco zeptat? Pište na: mateotazku@czech-time.cz.

Těším se na vás!